Утилізація ліків, лікарських засобів, препаратів

утилизация лекарств, лекарственных препаратов

Утилізація ліків та лікарських засобів в Україні.
Утилізація медичних відходів, лікарських і фармацевтичних препаратів, засобів, ліків, продукції і матеріалів виникає, коли строки зберігання вже пройшли або ось-ось закінчаться, порушена упаковка або склад продукції не відповідає необхідним характеристикам та стандартам. Також в процесі виробництва лікарських та фармпрепаратів виникають відходи, які відносяться до категорії небезпечних або особливо небезпечних.
Медичні та фармацевтичні відходи / препарати / засоби утилізуються і знищуються підприємством з утилізації методом спалювання в печах, при цьому транспортування проводиться від місць їх тимчасового зберігання по всій Україні до місця утилізації.

Можуть підлягати утилізації/знищенню неякісні, прострочені ліки, лікарські засоби, медикаменти, препарати, відходи:

• ампули, пробірки, розчини, голки, тампони, марлі, мазі, рукавички, гінекологічні набори (дзеркала), шприци, системи, таблетки, наконечники, бинти, вату, фотофіксажа, фотохімікатів, рентгенівської плівки.

Вартість і ціна утилізації ліків, лікарських та фармацевтичних препаратів/засобів та медичних відходів в Україні:

Ціна варіюється в залежності від кількості/обсягу. Ціна стартує від 20 грн за 1 кг ліків/лікарських засобів та препаратів.

Підсумком послуг з утилізації ліків та лікарськиї засобів для списання є акт виконаних робіт по утилізації ліків та лікарських засобів, до якого також додаються відповідні ліцензії, акти прийому-передачі обладнання, податкова накладна в електронному вигляді для підприємств – платників ПДВ.